Grupa NDI rozpoczyna prace dla AGH
Na terenie kampusu Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie niebawem rozpocznie się przebudowa budynku stołówki akademickiej, który po zakończeniu prac pomieści także sale konferencyjne, serwerownie, laboratoria i biura. Ale to nie wszystko. Drugie zadanie to remont dachu basenu AGH wraz z wykonaniem instalacji fotowoltaicznej. Umowy na oba zadania zostały podpisane.
Pierwsza z inwestycji obejmie przebudowę, nadbudowę i rozbudowę istniejącego budynku S-1 AGH w Krakowie, znajdującego się na terenie kampusu dydaktycznego. Zakres robót to prace rozbiórkowe, ziemne, geotechniczne, żelbetowe, montaż konstrukcji stalowej, ślusarki otworowej, roboty elewacyjne, wykończeniowe, ale też instalacje sanitarne, elektryczne oraz zagospodarowanie terenu.
Więcej miejsca i więcej pomieszczeń
Istniejący budynek, aktualnie przeznaczony do rozbiórki, został wzniesiony na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX w. i pełnił przede wszystkim funkcję stołówki. Po jego wyburzeniu zadaniem Generalnego Wykonawcy będzie wzniesienie nowego budynku, którego wysokość w najwyższym punkcie będzie wynosiła 22,50 m. Jego całkowita powierzchnia będzie wynosić ponad 6 400 m2, a kubatura ponad 24 000 m3.
Nowoprojektowany budynek pomieści biura typu „open space”, sale konferencyjne, laboratoria, tajną kancelarię czy serwerownię. Zostanie utrzymana również funkcja bufetowa. Po przebudowie obiekt będzie też dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Pojawią się między innymi systemy odnajdywania, zostaną zamontowane balustrady i poręcze z oznaczeniami dotykowymi, panel informacyjny dla niewidomych i krzesła ratunkowe.
Zamówienie zostanie zrealizowane w terminie do 24 miesięcy od daty podpisania umowy.
„Zielona energia” na basenie
Na terenie AGH wyremontowany zostanie także dach basenu. Budynek jest dwukondygnacyjny, a najwyższy punkt połaci wynosi 15,01 m.
Remont dachu został podzielony na trzy zadania. Pierwsze obejmuje prace remontowe w zakresie budowlano-montażowym oraz elektrycznym. Głównym celem jest demontaż istniejącego pokrycia z blachy tytanowo cynkowej, a następnie montaż nowego pokrycia wraz z wymianą deskowania i warstw izolacyjnych. Kolejne zadanie to kompleksowe wykonanie instalacji fotowoltaicznej, a dokładniej montaż 155 szt. paneli samoodśnieżających, mocowanych na konstrukcji wsporczej oraz wykonanie ochrony odgromowej. Wykorzystanie „zielonej energii, która jest przyjazna dla środowiska, to także dodatkowa oszczędność dla Inwestora. Ostatnie obejmie przebudowę dachu w ramach dostosowania budynku do przepisów przeciwpożarowych.
Basen, pomimo zaplanowanych prac remontowych, będzie czynny dla użytkowników. Planowany termin zakończenia robót to koniec 2024 roku.